הצטרפות לניוזלטר

קבלו עדכונים שוטפים לאימייל שלכם.

שם

אימייל

הרצאות ופעילויות

רוצים להזמין אותנו להרצאה, השתלמות או חוג בית?

כתבו אלינו

מחלת קורונה - מרכז מידע
מידע על קורונה - בקישור הזה

ועדת חירום בנושא מחלת חצבת – זמן לפעול לשינוי

משרד הבריאות בדיון בכנסת: כ-900 נדבקים בהתפרצות החצבת, מעל 90% מהם לא מחוסנים כלל.
עמותת מדעת: עם החוק שלנו, לא היינו מגיעים למצב הזה.

נציגי עמותת מדעת,אלון קס וד"ר גיל צ'פניק השתתפו אתמול, יום שני 22.10.18, בדיון ועדת הבריאות של הכנסת שכינסה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין במיוחד לדון בהתפרצות החצבת.

במהלך הדיון הציג משרד הבריאות נתונים מדאיגים על התפרצות החצבת הנוכחית: כ-900 חולים, מעל 90% מהם לא חוסנו כלל. ההתפרצות הגיעה מאירופה כאשר גם שם התחילה בעקבות ירידה בהתחסנות. בשל שיעור ההתחסנות הכללי הגבוה בארץ היא הצליחה לפגוע כאן בעיקר באזורים בהם שיעורי ההתחסנות נמוכים.
עמותת מדעת קוראת לציבור לנהוג באחריות, להתחסן בזמן ולהשלים חיסונים כנדרש. ההתפרצות הנוכחית מדגימה כמה חשוב להנגיש מידע אמין בנושא זה, ומהווה תזכורת לנזק החמור שהפצת מידע שגוי יכולה לגרום.

הצעת החוק שעמותת מדעת ניסחה יחד עם ח״כ יואל חסון וח״כ שולי מועלם, וצפויה להיות מוגשת במושב הכנסת הקרוב, תעזור לקדם את בריאות הציבור ולמנוע מהתפרצויות נוספות של מחלות בנות-מניעה להתרחש.

הצעת החוק נוגעת בהיבטים החשובים ביותר של הנושא: הנגשת מידע באמצעות הסברה, הקצאת משאבים לתשתיות בריאות הציבור, תמריצים להתחסן, וכלים לפעול במקרה של התפרצויות במוסדות חינוך.

קול עולה מהציבור שהמחסור בנתונים זמינים לגבי המצב והחסינות בישובים ובמוסדות של ילדיהם משאיר אותם באפלה, מצב כזה צריך להיות כדגל אדום למולנו.
חבר העמותה, ד"ר גיל צ'פניק, אמר בדיון: "אנחנו עוסקים כבר חמש שנים בהנגשת מידע על חיסונים ברשת. מעבר להסברה החשובה, יש צורך גם בחקיקה – אם היה כבר קיים חוק דוגמת מה שאנחנו מציעים, לפני ההתפרצות הנוכחית, היינו היום במצב אחר".

  1. עיקרי הצעת החוק
  2. נוסח ההצעה
  3. אודות מחלת החצבת והחיסון כנגדה
  4. פרטי הישיבה – אתר הכנסת

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2021 | מדעת - למען בריאות מושכלת