ועדת השרים לענייני חקיקה תומכת בהצעת החוק לעידוד התחסנות

צעד חשוב בהגנה על בריאות הציבור: ועדת השרים לענייני חקיקה תומכת בהצעת החוק לעידוד התחסנות

ועדת השרים לענייני חקיקה החליטה היום (יום א') לאשר את הצעת חוק החיסונים, שתעלה השבוע להצבעה במליאת הכנסת.

18.11.2018

הצעת החוק למדיניות חיסונים לאומית, שגובשה על ידי חברי הכנסת יואל חסון ושולי מועלם ובשיתוף עמותת מדעת, הנה מקיפה וכוללנית ומסדירה לראשונה את התחום החשוב הזה. החקיקה המוצעת נוגעת במספר תחומים ובהם הסברה, נגישות, ועידוד התחסנות. בין השאר, מוצע כי שיעור ההתחסנות בישובים השונים ואף במוסדות החינוך יהיה גלוי ויפורסם אחת לשנה.
תובטח זכותם של כל ילדי ישראל להתחסנות במועד והורים שיסרבו להתחסן יחויבו בחתימה על טופס סירוב לאחר מפגש בו יקבלו הסבר בנוגע להשלכות בחירה זו. במצבים בהם שיעור ההתחסנות במוסד יפחת משיעור שיקבע ניתן יהיה אף לאסור כניסתם של ילדים לא מחוסנים לאותו המוסד.

edva lotan
אדוה לוטן: הציבור בישראל מצפה מהמדינה שתשמור על בריאותו

 

הצורך בחקיקה זו ניכר במיוחד בימים אלה, בהם מתפשטת בישראל מחלת החצבת, אשר מספר החולים בה עומד, נכון לשבוע שעבר, על יותר מ-1800 מקרי מחלה מדווחים. חצבת היא מחלה מסוכנת אשר 30% מהחולים בה יסבלו מסיבוכים שונים וכבר גבתה את חייה של תינוקת בירושלים.
זו המחלה המדבקת ביותר הידועה למדע והדרך לבלום אותה היא להבטיח אחוז התחסנות גבוה מספיק. הצעת החוק למדיניות חיסונים לאומית תבטיח שמירה על אחוז התחסנות כזה ותתן כלים למדינה להתמודד עם אירועים של התפרצות מחלה.

 

 

גיל צ'פניק מעמותת מדעת, ממנסחי הצעת החוק: "אין לי ספק, כי לו היה ברשותנו חוק מעין זה, לא היינו נמצאים כיום בעיצומה של התפרצות מחלת החצבת, מחלה שמקומה צריך היה להיות בספרי ההיסטוריה, ולא בעמודי החדשות. נשמח לשתף פעולה עם הצוותים המקצועיים במשרד הבריאות ועם ועדת הבריאות על מנת להביא את החוק בהקדם האפשרי לקריאה ראשונה."
אדוה לוטן, מנכ"לית עמותת מדעת: "הציבור בישראל מצפה מהמדינה שתשמור על בריאותו. הצעת החוק למדיניות חיסונים לאומית של חברי הכנסת יואל חסון ושולי מועלם שנכתבה בשיתוף עמותת מדעת, מביאה לידי ביטוי ארבעה עקרונות אשר לתפיסתנו ומתוך הניסיון בעולם, הם החשובים ביותר לקידום ההתחסנות ושמירה על בריאות הציבור כולו: הסברה, שקיפות, הנגשה ואכיפה.
ברצוננו להודות לאיגוד רופאי בריאות הציבור בישראל והאיגוד הישראלי לרפואת ילדים על תמיכתם בחוק,
ואנו קוראים לחברי הכנסת לתמוך בהצעת החוק כשתעלה להצבעה במליאה".

קריאה נוספת:
ההודעה על הצעת החוק

ועדת חירום בנושא התפרצות החצבת ב-2018

הצעת החוק באתר הכנסת

החלטת הועדה לענייני חקיקה

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת