חיסון חצבת

החיסון מגן מפני: חצבת

מחלת החצבת נגרמת על ידי נגיף החצבת (Rubeola/Red Measles). זהו הנגיף המידבק ביותר הידוע לאדם, וחצבת היא אחת המחלות הזיהומיות השכיחות בעולם. אין טיפול למחלת החצבת, למעט טיפול תומך. שניים מאלף מחולי החצבת בעולם המערבי מתים מהמחלה.

חצבת מאופיינת בחום גבוה, שיעולים, נזלת ודלקת עיניים. בהמשך מופיעה פריחה שמתחילה מהראש ומתפשטת כלפי הרגליים. ההדבקה במחלה היא מאדם לאדם באמצעות שיעולים ועיטושים, ויכולה להתרחש החל מארבעה ימים לפני הופעת הפריחה ועד ארבעה ימים לאחריה. הווירוס נותר באוויר החדר שעתיים לאחר שאדם חולה ביקר בו.

בשליש ממקרי החצבת מתפתחים סיבוכים. הסיבוכים הנפוצים של חצבת הם שלשול, דלקת של האוזן התיכונה ודלקת ריאות. סיבוכים נוספים הם פרכוסים, ודלקת של המוח אשר עשויה להוביל לנזק נוירולוגי ואף למוות. מרבית מקרי המוות מחצבת הם כתוצאה מסיבוכים של דלקת ריאות. סיבוך מאוחר ונדיר של המחלה נקרא SSPE – מדובר בניוון של המוח ומערכת העצבים המרכזית, המתאפיין בהתדרדרות הדרגתית בהתנהגות וביכולת השכלית, בפגיעה בהליכה ולבסוף במוות.

קראו עוד
תופעות לוואי
  • רגישות ואדמומיות מקומית.
  • עליית חום עד 40 מעלות.
  • פריחה

להרכבים שונים עשויות להיות תופעות לוואי נוספות.

שמועות

אין שמועות ספציפיות לחיסון הזה.

הרכבים
דף מקצועי

למידע מקצועי נוסף

קראו עוד

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת