מדעת באייקון 2017

מדעת באייקון וכולנו מלאי התרגשות! גם השנה עמותת מדעת גאה להשתתף בפסטיבל אייקון 2017. לחובבי המדע שבניכם, או מי שחשיבה ספקנית ורציונלית מרתקת אותו, הנה מה שאנחנו מציעים לכם הפעם:

 

[dt_sc_resizable width="27" type="None" first]
מועד הפסטיבל

חול המועד סוכות

8-10.10.17

מיקום

רח' הארבעה 15 תל אביב

[/dt_sc_resizable][dt_sc_resizable width="71" type="None" first]
יום ראשון, 8/10, 15:00-14:00

קללות, נבואות, ופלצבו.

midaat_placebo

הרצאתה של ד"ר שרי נתן.

הרעיון של נבואה שמגשימה את עצמה מוצג בסיפורים קלאסיים של תרבויות אנושיות וביצירות ז'אנריות רבות: וולדמורט הלך אל מותו בעקבות נבואה וטרול הרס את חייה של אלזה וגרם לארנדל לקפוא. האם מאחורי הנבואה שמגשימה את עצמה טמון גרעין של אמת מדעית? בהרצאה נדון באפקט הפלצבו ואפקט הנוסבו ממדעי הרפואה, נשווה אותם לנבואה שמגשימה את עצמה ונראה איך הם משפיעים על החלטות חשובות בחיינו ובבריאותנו.

לרכישת כרטיסים

יום ראשון, 8/10, 14:00 - 16:00

חיידקי מעיים: הכוח שאיתנו.

חיידקי מעיים: הכוח שאיתנו ד"ר נועה אלבלדה.

הרצאתה של ד"ר נועה אלבלדה.

האם מידיכלוריאנים, היצורים הזעירים והמסתוריים שנותנים לאבירי ג'דיי את כוחם בסרטי "מלחמת הכוכבים", קיימים בעצם אצל כולנו?

יותר ויותר מחקרים מראים בשנים האחרונות שחיידקי המעיים שלנו מתקשרים עם המוח בדרכים נסתרות ומשפיעים על התנהגותנו, אישיותנו ובריאותנו. מה אנחנו באמת יודעים על הקשר בין אותם יצורים זעירים לבין המוח שלנו? ואיך הם משפיעים על מי שאנחנו ועל הפעולות שאנו מבצעים?

לרכישת כרטיסים

יום שלישי, 10/10, 14:00-12:00

מוהאהאהאהא!

פאנל בהנחיית אדוה לוטן

פאנל בהנחיית אדוה לוטן ובהשתתפות ד"ר יונת אשחר, רן בר יעקב ויואב לנדסמן

איך מתייחסת היצירה הז'אנרית למי ששמים את ה"מדע" במדע הבדיוני? ממדענים משוגעים ומרושעים ועד מטורללים וחביבים, מפרנקנשטיין ועד ד"ר סטריינג'לאב, נדבר על ייצוגים שונים של דמות המדען ושל השיטה המדעית ביצירות ז'אנריות אהובות.

לרכישת כרטיסים

יום שלישי, 10/10, 20:00 - 22:00

שחקו אותה האוס

מה גמדים אוכלים

 

 

הרצאתה של ד"ר קרן לנדסמן.

ברוכים הבאים לבית החולים על שם אייקון. המחלקה עמוסה מטופלים שעתידם תלוי רק בכם! תצטרכו לאבחן נכון מגוון מחלות – אמיתיות, מד"ביות ופנטסטיות, כדי שהחולות שלכם ישרדו את הפסטיבל בשלום. בהצלחה!

לרכישת כרטיסים

יום שלישי, 10/10, 21:00 - 22:00

מה גמדים אוכלים? תזונה בארץ התיכונה

מה גמדים אוכלים

הרצאתה של ד"ר מעיין ברנע זהר.

מדוע ההוביטים שמנמנים? האם אוכל של טרולים יגרום לנו לחלות? ואיך אפשר לשמר את מזוננו כמו את הלמבאס של האלפים? הרגלי האכילה של עמי הארץ התיכונה משקפים את התרבויות שלהם ואת הצרכים התזונתיים השונים שלהם. יחד נסקור את המאכלים והצרכים הללו ונראה מה הם יכולים ללמד אותנו על התזונה הנכונה לנו.

לרכישת כרטיסים

[/dt_sc_resizable]

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2021 | מדעת - למען בריאות מושכלת