רשת בטיחות החיסונים
Vaccine Safety Network member אתר מדעת הוא חלק מפרויקט רשת בטיחות החיסונים של ארגון הבריאות העולמי, והוא עומד בקריטריונים גבוהים ביותר של אמינות, דיוק והנגשת מידע.
מחלת קורונה - מרכז מידע
מידע על קורונה - בקישור הזה

חיסונים שאינם בשגרה

לבני כל הגילאים לפעמים יש צורך בקבלת חיסונים מיוחדים. למשל במקרה של פציעה עמוקה, אם חלפו חמש שנים מאז זריקת הדחף האחרונה נגד טטנוס, כדאי לברר עם הרופא המטפל האם יש צורך לקבל זריקת DT, כדי לחזק את ההגנה בפני מחלת הטטנוס המסוכנת. במקרה שננשכתם על ידי בעל חיים, יש לפנות ללשכת הבריאות שם יבדקו אם יש צורך בזריקות נגד מחלת הכלבת.

אם נולדתם אחרי 2007, לא קיבלתם חיסון נגד אבעבועות רוח ואתם שייכים לאנשים הנדירים שלא נדבקו במחלה, כדאי לבקש מהרופא הפניה לחיסון. המחלה קשה במיוחד בגיל מבוגר ורצוי למנוע אותה.

בגילאים מסוימים מומלץ גם לקבל חיסון MMR, לבני השנתונים שקיבלו רק מנה אחת בעבר של חיסון נגד חצבת.

במקצועות מסוימים נדרשות גם השלמות של צהבת בי, למשל לעוסקים ברפואה ולסטודנטים בתחום.

לנשאי HIV, שימו לב לרשימת החיסונים הרלוונטיים עבור מי שהם עם CD4+ מתחת ל-200 תאים לממ"ק דם או עם CD4+ מעל ל-200 תאים לממ"ק דם.

טטנוס-דיפתריה (DT)
כלבת (RIG)

(על-פי המלצות הרופא המטפל)

צהבת HBV) Bׂ)
חצבת-חזרת-אדמת (MMR)
נגיף נשימתי סינציאלי (RSV)
שחפת (BCG)

(נדיר ביותר)

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת