רשת בטיחות החיסונים
Vaccine Safety Network member אתר מדעת הוא חלק מפרויקט רשת בטיחות החיסונים של ארגון הבריאות העולמי, והוא עומד בקריטריונים גבוהים ביותר של אמינות, דיוק והנגשת מידע.
מחלת קורונה - מרכז מידע
מידע על קורונה - בקישור הזה

חיסונים בהריון

הבדיקה חיובית! אתם בהריון! ההתרגשות, הצפיה בעובר הזז באולטרסאונד. יש כל כך הרבה מה לבדוק ומה להכין. צריך גם להגן עליו. להמנע מאלכוהול. להקפיד על התזונה. להתחסן. יש חיסונים שאם מקבלים אותם בהריון הם מגינים לא רק על האם אלא גם על העובר או העוברית. כזה למשל הוא החיסון נגד שפעת. הוא גם מספק הגנה חשובה מאוד לאם ההרה, וגם מגן על העובר, מכין לו נוגדנים כשיגיח לעולם האכזר.

חיסון חשוב אחר הוא החיסון נגד שעלת שניתן לקראת סוף ההריון, בין השבוע ה-27 לשבוע ה-36. זו הדרך היחידה להגן על התינוק עד שיוכל לקבל את המחומשת בגיל חודשיים. בעסקת חבילה הוא יקבל גם נוגדנים מוכנים מאמא נגד טטנוס ודיפתריה. שווה!

טטנוס-דיפתריה-שעלת (TdaP)

בהתאם להרכב החיסונים הזמין בשוק, לעיתים ניתן יחד עם חיסון הפוליו.

(מנת דחף)

שפעת (חיסון מומת)

(מנה בתחילת כל חורף)

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת