רשת בטיחות החיסונים
Vaccine Safety Network member אתר מדעת הוא חלק מפרויקט רשת בטיחות החיסונים של ארגון הבריאות העולמי, והוא עומד בקריטריונים גבוהים ביותר של אמינות, דיוק והנגשת מידע.
מחלת קורונה - מרכז מידע
מידע על קורונה - בקישור הזה

חיסונים לגיל שנה וחצי

עוד חצי שנה חלפה והילדה עומדת להתמגן כנגד וירוס צהבת A. זו אמנם מחלה קלה בדרך כלל, אך עלולה להסתבך, ועדיף למנוע אותה מראש. בטיפת חלב היא תקבל את המנה הראשונה של החיסון וגם את המנה השניה והאחרונה של טיפות הפוליו המוחלש*.

אם אנחנו בעונה המתאימה, כדאי גם לחסן אותה כנגד מחלת השפעת. ניתן להתחסן מפני מחלה זו החל מגיל חצי שנה בתקופת הסתיו ותחילת החורף. בשנה הראשונה לחיסון מקבלים שתי מנות ובשנים הבאות רק מנה אחת. חיסון זה ניתן בדרך כלל בקופת החולים ולא בטיפת חלב.

*עדכון: נכון לנובמבר 2023, המנה השניה של טיפות הפוליו המוחלש ניתנת בגיל 6 חודשים.

צהבת A

(מנה 1 מתוך 2)

שפעת (חיסון מומת)

(מנה בתחילת כל חורף)

(שתי מנות בחיסון ראשון)

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת