רשת בטיחות החיסונים
Vaccine Safety Network member אתר מדעת הוא חלק מפרויקט רשת בטיחות החיסונים של ארגון הבריאות העולמי, והוא עומד בקריטריונים גבוהים ביותר של אמינות, דיוק והנגשת מידע.
מחלת קורונה - מרכז מידע
מידע על קורונה - בקישור הזה

חיסונים לגיל חצי שנה

התינוקת עברה את מחצית הדרך לשנתה הראשונה! בטיפת החלב התרגשות רבה. הקטנה תקבל את המנות האחרונות של החיסונים נגד צהבת בי ורוטה. עכשיו ההגנה שלה מפני המחלות האלה מקסימלית והסיכון שהיא תפגע מהן זעיר. היא לא מגנה רק על עצמה עם החיסונים האלה. אם היא לא תדבק, היא גם לא תוכל להדביק אחרים. ככה ילדי הקהילה מגנים אחד על השני ודואגים שהחלשים יותר לא יפגעו.

התינוקת תקבל גם מנה שלישית של הזריקה המחומשת, ומנה ראשונה* של וירוס הפוליו המוחלש ה-BOPV, שכמו הרוטה ניתן גם הוא בטיפות לא כואבות.

מדוע הילדה שלכם מקבלת חיסון פוליו נוסף? הרי גם בזריקה המחומשת יש את הפוליו! פוליו היא מחלת שלשולים קלה. אם הווירוס חודר לדם, הוא עלול לגרום לסיבוך מסוכן של שיתוק או מוות. הווירוס המומת שבזריקה מגן מפני השיתוק, אך לא מפני מחלת השלשולים. הווירוס המוחלש שבטיפות מגן גם מפני מחלת השלשולים המדבקת. כך אתם מגנים גם על הילדה וגם על סביבתה.

*עדכון: נכון לנובמבר 2023, בשל התפרצות שעלת ופוליו, המנה הראשונה ניתנת בגיל 4 חודשים, בתנאי שבאותו מפגש ניתנת גם המנה השניה של החיסון המומת נגד פוליו (כחלק מהחיסון המחומש), והמנה השנייה בגיל 6 חודשים, בתנאי שעבר חודש לפחות ממועד המנה הראשונה. אחרת, המנה השניה תינתן חודש לאחר המנה הראשונה.

פוליו מוחלש (bOPV - ניתן בטיפות)
רוטה (ניתן בטיפות)

(מנה 3 מתוך 3)

צהבת HBV) B)

(מנה 3 מתוך 3)

שפעת (חיסון מומת)

(מנה בתחילת כל חורף)

(שתי מנות בהתחסנות ראשונה)

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת