רשת בטיחות החיסונים
Vaccine Safety Network member אתר מדעת הוא חלק מפרויקט רשת בטיחות החיסונים של ארגון הבריאות העולמי, והוא עומד בקריטריונים גבוהים ביותר של אמינות, דיוק והנגשת מידע.
מחלת קורונה - מרכז מידע
מידע על קורונה - בקישור הזה

חיסונים לגיל חודשיים

התינוקת בת חודשיים. היא כבר מחייכת. אתם נמסים בכל פעם שזה קורה והלב מתפוצץ מאהבה. הביקור היום בטיפת חלב חשוב במיוחד, כי היא כבר גדולה מספיק כדי להגן עליה ממקבץ מחלות קשות ביותר. קודם כל הזריקה המחומשת שתשמור על היקרה מכול מפני טטנוס, דיפתריה, שעלת, פוליו ודלקת קרום המוח (המופילוס אינפלואנזה B). אלה מחלות שהיו פוגעות בילדים רבים בעבר והיום כמעט נעלמו בזכות החיסונים. הקטנה תקבל גם זריקה נגד דלקת קרום המוח אחרת (פנמאוקוקוס) וטיפות שישמרו עליה מפני נגיף הרוטה הגורם למחלת שלשולים קשה ומסוכנת.

עדכון: נכון לנובמבר 2023, מועד החיסון הוקדם לגיל 6 שבועות בשל התפרצות שעלת ופוליו.

פנמאוקוקוס (PCV13 - פראבנר)

(מנה 1 מתוך 3)

רוטה

(מנה 1 מתוך 3)

מנינגוקוק (4CMenB - בקסרו)

מומלץ להפריד משאר חיסוני השגרה עם פער של שלושה ימים לפחות.

(מנה 1 מתוך 3)

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת