חיסונים ואוטיזם

חיסונים ואוטיזם – המיתוס והמציאות

 

נתחיל מהסוף: לא נמצא כל קשר בין חיסונים ואוטיזם, למרות מחקרים רבים שנעשו בנושא.

נגיד את זה שוב: אין שום הוכחה שחיסונים גורמים לאוטיזם.

מחקרים רבים נעשו כדי לבדוק את ההשערה של ווייקפילד, וכאמור, היא לא אומתה מעולם. יתר על כן, לא התגלה שום קשר בין שיעור האוטיזם בקרב ילדים לשיעור הילדים המתחסנים

הקישור בין חיסונים לאוטיזם התחיל במחקר שפרסם ד"ר אנדרו וויקפילד ב-1998, ובו העלה השערה שיש קשר בין חיסון ה-MMR (חצבת, חזרת, אדמת) ובין סינדרום של התנהגות אוטיסטית. לימים התגלה שהמחקר נוהל בצורה שערורייתית, שתוצאותיו זוייפו, שהחוקרים קיבלו שוחד מעו"ד שתבע בשם הילדים שלקו כביכול באוטיזם את חברת התרופות, ושוויקפילד עצמו הוציא פטנט לחיסון MMR "שלא גורם לאוטיזם" עוד לפני שערך את המחקר.
לא בכל יום מושך כתב עת מדעי מאמר שפרסם. אבל במקרה הזה היו הכשלים רבים עד כדי כך שהמחקר נגנז.

מחקרים רבים נעשו כדי לבדוק את ההשערה של ווייקפילד, וכאמור, היא לא אומתה מעולם. יתר על כן, לא התגלה שום קשר בין שיעור האוטיזם בקרב ילדים לשיעור הילדים המתחסנים: במחקרים שונים נמצאה עלייה בשיעורי האוטיזם גם כשהכיסוי החיסוני ירד, או נותר ללא שינוי.

אף על פי כן, השמועות בדבר הקשר לאוטיזם עדיין חיות ובועטות. הן גורם מרכזי לירידה בשיעורי החיסון, ועקב כך, להגברת הסכנות לבריאותם גם של הילדים הלא מחוסנים וגם כל מי שנמצא בסביבתם.

חשוב לזכור: חצבת היא מחלה מסוכנת ואף קטלנית; חזרת יכולה לגרום בין היתר לעקרות אצל גברים מבוגרים; ואצל אשה בהריון, האדמת עלולה לגרום לעובר מומים קשים ואף קטלניים.

אל תיגררו אחר שמועות חסרות שחר. חסנו את ילדיכם.

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת