חיסון צהבת A

החיסון מגן מפני: צהבת A

וירוס צהבת איי (Hepatitis A) הוא וירוס מעיים הגורם לדלקת חריפה של הכבד. הווירוס מופרש בצואה של אדם חולה ומידבק על ידי כניסה דרך הפה. למחלה אין תרופה, רק טיפול תומך.

ההדבקה נפוצה בעיקר במקומות צפופים. מקורות הדבקה אפשריים הם ידיים מזוהמות, חפץ מזוהם (כמו צעצוע) ובעיקר אוכל או מים מזוהמים. תקופת הדגירה היא כשלושים יום, כך שהווירוס מידבק עוד לפני שהאדם יודע שהוא חולה.

הסיפמטומים של המחלה כוללים דלקת חריפה של הכבד, צהבת, חום, חולשה וצמרמורות. הווירוס מגיע לכבד דרך הקיבה ומתרבה בתוכו, שם הוא גורם לדלקת חריפה שיכולה לגרום ל״סערה״ בכל הגוף ולהתפשט לכל איברי הבטן.

סיבוך נפוץ של דלקת הכבד הוא צהבת: חוסר היכולת של הכבד לסלק פסולת שהיא תוצר טבעי של פעילות הגוף. כתוצאה מכך מתפתחת צהבת, שהיא שקיעה של חומרי פסולת ברקמות.

שיעור התמותה מצהבת A במבוגרים מגיע ל-2% מהחולים, לרוב עקב כשל כולל של הכבד שמחייב השתלת כבד.

קראו עוד
תופעות לוואי
  • רגישות מקומית.
  • עליית חום עד 38 מעלות עשויה להופיע בחלק מהמתחסנים.

להרכבים שונים עשויות להיות תופעות לוואי נוספות.

שמועות

אין שמועות ספציפיות לחיסון הזה

הרכבים
דף מקצועי

למידע מקצועי נוסף

קראו עוד

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2021 | מדעת - למען בריאות מושכלת