חיסון המופילוס אינפלואנזה B

החיסון מגן מפני: המופילוס אינפלואנזה בי

חיידק ההמופילוס אינפלואנזה B גורם לדלקת קרום המוח ולדלקות נוספות. הוא היה הגורם השכיח ביותר לדלקת קרום המוח עד לתחילת השימוש בחיסון נגדו בתחילת שנות ה-90, והיה אחראי למחלתם של כ-100 ילדים מדלקת זו בישראל מדי שנה.

החיידק חודר לגוף דרך הלוע העליון, מתיישב בו, ולעתים חודר למחזור הדם. בגוף הוא יכול לגרום לכמה מחלות – הנפוצה ביותר היא דלקת קרום המוח (65%-50% מהמקרים עד לתחילת השימוש בחיסון) שהיא דלקת מסכנת חיים, אשר כ-7.5% מהחולים בה מתים והשאר עלולים להיוותר עם נכויות קשות. מחלות נוספות אשר נגרמות על ידי החיידק הן דלקת של מכסה הגרון (אפיגלוטיטיס) – שעלולה לגרום לחנק ומוות, וכן דלקות נוספות כמו דלקת פרקים, דלקת עור של הפנים, הראש או הצוואר, אלח דם ודלקת ריאות.

אנשים שהחיידק נמצא אצלם בלוע העליון יכולים להיות נשאים של החיידק, ולהפיץ אותו ולהדביק אחרים, בלי להציג תסמינים בעצמם. ילדים חולים במחלה יכולים להדביק ילדים אחרים שנמצאים איתם באותה סביבה קרובה.

קראו עוד
תופעות לוואי
  • רגישות מקומית.
  • עליית חום עד 38 מעלות עשויה להופיע בחלק מהמתחסנים

להרכבים שונים עשויות להיות תופעות לוואי נוספות.

שמועות

אין שמועות ספציפיות לחיסון הזה

דף מקצועי

למידע מקצועי נוסף

קראו עוד

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת