חיסון חזרת

החיסון מגן מפני: חזרת

חזרת היא מחלה מידבקת הנגרמת על ידי וירוס. היא מתאפיינת בחום, בכאבי ראש ושרירים ובהתנפחות של בלוטות הלימפה – בעיקר באזור הפנים – הנמשכים כשבוע. אצל רוב הילדים המחלה מסתיימת בכך, אך במקרים אחרים יכולים להופיע סיבוכים רציניים כמו דלקת קרום המוח, חירשות, דלקת באשכים (העלולה לגרום לעקרות) ובשדיים. במקרים נדירים המחלה קטלנית. אין טיפול לחזרת.

המחלה מופצת מאדם חולה החל מהופעת הסימנים ועד כ-5 ימים לאחר מכן. חלק מהאנשים לא מפתחים כלל סימנים, אך בכל זאת יכולים להפיץ את המחלה. הווירוס עובר מאדם לאדם באמצעות שיעול, עיטוש ודיבור, שימוש משותף בחפצים וכלי אכילה. אדם חולה שאינו שוטף כראוי את ידיו יכול להשאיר את הווירוס על חפצים שבהם הוא נוגע ולהדביק אנשים נוספים. בממוצע, אדם חולה מדביק 7-4 אנשים נוספים במחלה.

קראו עוד
תופעות לוואי
  • רגישות מקומית.
  • עליית חום עד 38 מעלות עשויה להופיע בחלק מהמתחסנים.

להרכבים שונים עשויות להיות תופעות לוואי נוספות.

שמועות

אין שמועות ספציפיות לחיסון הזה

הרכבים
דף מקצועי

למידע מקצועי נוסף

קראו עוד

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת