שעלת – לובה מספרת

כשהייתי בהריון השני, המליצו לי לעשות חיסון נגד שעלת. די התלבטתי כי פחדתי לעשות טעות, ראיתי אפילו פוסטים בפייסבוק לגבי הנושא אם להתחסן או לא, בנות שאלו שאלות… ואז אמרתי אולי, ניראה. בסוף לא עשיתי, וילדתי את בתי השניה.

היה גם יום שהילדה התעלפה לי בידיים כי היה לה קשה לנשום… וכמובן עם כל שיעול היה בכי קורע לב כי כאב לה והיה לה קשה לנשום ולישון בכלל… בקיצור – איום ונורא, זוהי מחלה ארורה שאם לא תופסים אותה בזמן… לא רוצה לחשוב על זה.

לא לקחתי בחשבון שבגן יש הרבה חיידקים ומחלות שנגד רובם הילדים הגדולים יותר מחוסנים ואין חשש, אבל הילדים נושאים עמם את החיידקים לכל מקום. וכך קרה שבתי הגדולה הדביקה את הקטנה – בשעלת. שקד הייתה בסך הכל בת שבועיים… וכבר הייתה לה נזלת ירוקה ושיעול עדין שהלך והתחזק. לי זה לא ניראה טוב, אז ישר לקחתי אותה לרופא. הרופא שבדק אותה אמר שהיא תינוקת בריאה. אז שאלתי אותו – אם כך, איך זה יכול להיות שתינוקת בת שבועיים כבר עם שיעול ואפילו מתחילה לסבול מקוצר נשימה? (זה מפחיד ברמות שאני לא יכולה לתאר.) הוא אמר שאסור לקחת סיכון ויש מצב שזו תחילת המחלה למרות שהתינוקת נראית בריאה, ונתן אנטיביוטיקה לשלושה ימים.

המזל שלנו היה שהשיעול וקוצר הנשימה הלכו ודעכו אבל היו הרבה לילות ללא שינה ודאגה אין סופית. יש לדעת שהאנטיביוטיקה לשלושה ימים זו התרופה היחידה. אין משהו נוסף… היה גם יום שהילדה התעלפה לי בידיים כי היה לה קשה לנשום… וכמובן עם כל שיעול היה בכי קורע לב כי כאב לה והיה לה קשה לנשום ולישון בכלל… בקיצור – איום ונורא, זוהי מחלה ארורה שאם לא תופסים אותה בזמן… לא רוצה לחשוב על זה.