שעלת-לירז לוי סלמון מספרת

שלום, שמי לירז ואני אמא לגיא בן ה-2.7, בני בכורי. במהלך ההריון שלו אחות טיפת חלב אמרה לי שיש חיסון מאד מומלץ של שעלת שכדאי לעשות לקראת סוף ההריון. התקשרתי לקבוע תור במשרד הבריאות אך התור הכי קרוב היה לאחר התאריך המשוער ללידה ולכן לצערי הרב לא התחסנתי לשעלת.

בהריון השני, של בתי, זאת כבר לא הייתה שאלה, ביצעתי את החיסון בזמן. אני מתחננת מכל מי שעדין מתלבטת, אל תתלבטי!!! לכו להתחסן, זאת מחלה נוראית לקטנטנים שלנו, החיסון הזה יכול להציל אותם מהסבל הזה.

כאשר גיא היה בן חודש ושבוע הוא החל להשתעל. בהתחלה זה היה נשמע כמו שיעול של חורף אך מהר מאד זה החמיר והגיע למצב שכל שיעול הילד מכחיל, נחנק, העיניים שלו בולטות החוצה וברוב המקרים התקף השיעול נגמר בהקאה… במשך שבועיים ביקרנו יום יום אצל הרופא – עד שבסוף קיבלנו את הבשורה – גיא חלה בשעלת!!! בגיל חודש ושלושה שבועות התינוק הקטן הזה החל לקבל אנטיביוטיקה… וכל זה לפני גיל חודשיים (הגיל שבו מקבלים את החיסון הראשון של השעלת).

אני יודעת במאה אחוז שבמידה והייתי מתחסנת במהלך ההריון – גיא לא היה סובל כל כך! גיא לא היה חולה בשעלת, או בשמה השני, כפי שהגדיר רופא הילדים, ״מחלת 100 הימים = 100 ימים של שיעול!!!״. בהריון השני, של בתי, זאת כבר לא הייתה שאלה, ביצעתי את החיסון בזמן. אני מתחננת מכל מי שעדין מתלבטת, אל תתלבטי!!! לכו להתחסן, זאת מחלה נוראית לקטנטנים שלנו, החיסון הזה יכול להציל אותם מהסבל הזה.

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת