שעלת – מיה קורץ מספרת על דודתה ז"ל

מיה קורץ מספרת על דודתה ז"ל ועל סיפורה הטרגי: בהיותה תינוקת, הדביקו אותה בכוונה בשעלת מתוך מחשבה על השגת חסינות. במקום חסינות – התינוקת אושפזה עם שעלת ולאחר חודשים ארוכים – נפטרה.

זה קרה בתחילת שנות ה-50. התינוקת (דודתי, אחותה הגדולה של אמא שלי) שהתה אצל קרובי משפחה שאחד מהם היה חולה מאובחן בשעלת. הם החליטו על דעת עצמם, ובלי להתייעץ עם סבא וסבתא שלי, להדביק אותה באופן מכוון – כדי שתפתח חסינות. במקום החסינות לה הם התכוונו – התינוקת נפטרה מהמחלה. בתחילה היא התאשפזה וכמובן שאובחנה, אך למרות זאת, לא הצליחו להציל אותה. במהלך האשפוז היא נדבקה גם בשיתוק ילדים, והייתה חולה בשתי המחלות במקביל, עד שזה הגיע למצב של קריסת מערכות.

הם החליטו להדביק אותה באופן מכוון – כדי שתפתח חסינות. במקום החסינות לה הם התכוונו – התינוקת נפטרה מהמחלה.
כל התהליך נמשך כחצי שנה – 9 חודשים, עם עוד תינוקת בת כמה חודשים בבית. אפילו האחיות במחלקה עמדו בתור לתרום לה דם אבל זה כבר היה מאוחר מידי. אמא שלי הייתה בת פחות משנה ונשארה בת יחידה, אחרי שאח נוסף נרצח בשואה. אמא שלי לא מבינה איך היום אנשים בוחרים מרצונם לא להתחסן לזה. מקווה שהסיפור לפחות יציל כמה ילדים…

לקריאה נוספת – עדויות שעלת

לירז לוי סלמון מספרת על מחלתו של גיא, בנה, כשהיה בן חודש ושבוע

לובה מספרת על בתה הקטנה שחלתה בשעלת כאשר הייתה בת שבועיים

ג'ני מספרת על בנה שחלה בשעלת כשהיה בן 7 ימים

רותי מספרת על מחלת השעלת בה חלתה

 

 

 

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת