לא נחשפתי מספיק לסיכונים של הידבקות בפפילומה

פפילומה – אסף (שם בדוי) מספר

בתור הומו בן 33, על סכנת ההדבקה בנגיף הפפילומה בקרב גברים להט"בים שמעתי בחצי אוזן פה ושם, אבל כשכבר הקדשתי לזה מחשבה הייתי מבוגר מידי לקבלת החיסון (לרוב החיסון ניתן עד גיל 26).
בשנה שעברה אובחנתי בפפילומה בפי הטבעת שלאחר ביופסיה התגלתה כטרום סרטנית (high grade AIN). לקח לי ולפרוקטולוג מספר חודשים כדי להבין מה עושים עם זה בכלל. התשובה – ניתוח מסוג אנוסקופיה ברזולוציה גבוהה שמאבחן ומסיר נגעים שכאלה (המקבילה האנאלית והכואבת במיוחד לקולפוסקופיה של צוואר הרחם). מעט רופאים ציבוריים מבצעים את הניתוח ויש אליו רשימת המתנה אינסופית.
מאז עברתי כבר שני ניתוחים שכאלה להסרת הנגעים והובטח לי עוד ניתוח לביקורת בכל שנה. כמובן שההתאוששות מהניתוח כואבת ומתסכלת בגלל אופיו של המקום, אבל זה כלום לעומת המתח לקראת התוצאות בציפייה למצוא שיום אחד ימצא נגע סרטני.
בדיעבד אני מרגיש שלא נחשפתי מספיק לסיכונים שבהידבקות בפפילומה. קיים בקהילה הגאה שיח רב על איידס ועל חשיבות השימוש בקונדום, אבל כמעט ולא מוזכר נגיף הפפילומה, שמדבק גם עם שימוש בקונדום ויכול לגרום לסרטן, ושכל כך קל להימנע ממנו אם מתחסנים בזמן.
לאחר הניתוח הומלץ לי לבצע את החיסון… אז בסוף עשיתי חיסון בגיל 32, מחוץ לסל.

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת