מחלת קורונה - מרכז מידע
מידע על קורונה - בקישור הזה
תרמו לעמותה

עזרו לנו לקדם את בריאות הציבור בישראל, לחברה בריאה יותר

כפתור לתרומה לעמותת מדעת

עוד מספר שעות הילד היה במצב קשה

אלון ושומי מספרות: רוטה, חיסון ממש לא מיותר

אלון מספרת על בנה:

"הבן שלי בן 18, כשהיה בן שנתיים ושלושה חודשים נתקף בכאבי בטן ושלשולים קשים ביותר. הוא היה עם טיטול וכל מספר שניות (!!!) שילשל.
ביקרנו אצל רופאת הילדים פעמיים. בפעם השניה ראתה שהוא מעט מיובש וביקשה שנשקה אותו אפילו עם מזרק כל כמה דקות. עשינו זאת.

הוא אושפז למשך שבוע במהלכו קיבל נוזלים. האשפוז היה סיוט שבו בסופו של דבר נאלצו לתת נוזלים דרך וריד בצוואר כי כבר לא מצאו וורידים. לאחר מספר ימים הגיעה תשובה שנדבק בווירוס הרוטה


בשלב כלשהו לאחר יומיים של שלשולים קשים הוא החל להיות מאוד עצבני, בכה ללא הפסקה וסירב לשתות. החלטנו לגשת לבית חולים. בדרך לשם הוא הפך לאפאטי ומסמורטט.
בביה"ח אבחנו מהר מאוד שהוא התייבש ברמה בינונית עם הפרעה באיזון המלחים ואמרו לנו שאם היינו מחכים עוד מספר שעות הילד היה במצב קשה.
הוא אושפז למשך שבוע במהלכו קיבל נוזלים. האשפוז היה סיוט שבו בסופו של דבר נאלצו לתת נוזלים דרך וריד בצוואר כי כבר לא מצאו וורידים. לאחר מספר ימים הגיעה תשובה שנדבק בווירוס הרוטה.
יצויין כי אז לא היה חיסון נגד רוטה. כאשר שמעתי שיצא חיסון כזה רצתי לחסן את שלושת ילדיי האחרים. החיסון אצלם עבר ללא כל תופעות לוואי, מלבד מעט כאבי בטן לאחת מהם. מזל שהמציאו את החיסון הזה ושלא נאלצנו לעבור את הסיוט הזה שוב עם האחרים."

 

שומי אחיטוב סלע מספרת:

"למי שחשב אחרת, וירוס רוטה זה זוועה, זה לא "כמה ימים שלשולים והקאות" זה הרבה יותר גרוע מזה!!!
לפני כ-11 שנים, כשבני הבכור היה בן 3 בערך, הוא חטף את וירוס הרוטה. הוא לא היה מחוסן – החיסון עדיין לא נכלל אז בחיסוני השגרה, וניתן דרך קופת החולים ולא דרך טיפת חלב.
הילד היה סמרטוטי, חיוור, מקיא ומשלשל בלי סוף, לא ישן (וגם אנחנו ההורים).
כביסה כביסה כביסה סביב השעון של שלשולים מסריחים והקאות מגעילות בכל מקום.
באיזשהו שלב היה על סף התייבשות. למזלנו היה חדר אשפוז במרפאה ולא היינו צריכים להגיע איתו למיון. הוא שכב מחובר לאינפוזיה שתחזיר לו נוזלים, ילד שכל כך סובל מהמצב ונאלצו גם לקשור לו את הידיים כדי שלא יוציא את האינפוזיה, והוא לא מבין למה זה מגיע לו ואנחנו ההורים סובלים איתו – נפשית ועייפותית. נאלצנו להחזיר לו את החיתולים.
בנוסף היינו בפאניקה כי הבן הצעיר גם הוא לא היה מחוסן. רצנו במיידית לקופת החולים באותו יום לתת את החיסון, והתפללנו שהחיסון שדחפנו לו בשניה האחרונה לא היה מאוחר מדי. למזלנו החיסון הועיל והבן הצעיר לא חלה.זאת היתה התנסות מאוד לא נעימה בלשון המעטה, ומזל שיצאנו בלי פגיעה לטווח הארוך.
אני לא מאחלת לאף אחד…

חסנו את הילדים! וירוס רוטה זה לא 'סתם שלשול׳."

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת