עוד יום אחד לא הייתי שורדת

רוטה – אליזבת שמעון מספרת

כשהייתי בת 11 כיתה ה׳ בסביבות חודש פברואר נדבקתי ברוטה.
מכיון שאני ילידת ברה"מ והגעתי ארצה בגיל 3 לא חוסנתי נגד המחלה הנ"ל מעולם.
הכל התחיל כוירוס של הבטן, שלשולים הקאות ואיבוד נוזלים אמא שלי לקחה אותי לרופא שאמר שכנראה מדובר בוירוס שיחלוף והמליץ לשתות הרבה. מיותר לציין שכל מה שהכנסתי לפה היה יוצא ממני ישירות.
לאחר כחמישה ימים שהוירוס לא חלף אבא שלי לקח אותי לבית חולים.

הרופא אמר שרמת האצטון בשתן שלי הייתה כל כך גבוהה שיכול ועוד יום אחד לא הייתי שורדת

הם לא התרגשו משלשולים והקאות וכאבי בטן וחום וטענו שזה וירוס ואני לא ילדה קטנה ואין מה להתעסק איתי כל כך, פשוט לשתות וזהו. המשכתי להיות גמורה וממש סמרטוט עוד מספר ימים נוספים ללא שום חשק לאכול או לשתות לא הייתה לי גם היכולת, איבדתי המון המון משקל והייתי מתעלפת מחולשה.

לאחר 14 יום של מחלה אבא שלי לקח אותי שוב לבית החולים, שם כבר החלו בסדרת בדיקות דם וצואה ואבחנו את הרוטה, מפה החלה סדרת טיפולים הכוללת מתן עירוי של מים נוזלים עם מלחים ועם סוכרים ואולי כדורים למיניהם שאני לא זוכרת… לאחר כ-12 שעות הצהרתי שאני רעבה ואמא שלי כמעט התעלפה מהתרגשות ירדה לקנות לי חצי מאפיה!

הרופא אמר שרמת האצטון בשתן שלי הייתה כל כך גבוהה שיכול ועוד יום אחד לא הייתי שורדת! כשחזרתי לבית הספר לפני פורים אנשים לא זיהו אותי, כל כך רזיתי! ובכלל הייתי ילדה רזה מלכתחילה…

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2021 | מדעת - למען בריאות מושכלת