שבוע המודעות לאיידס

היום בישראל, אם מאובחנים בזמן ומקבלים טיפול מתאים, החיים עם נגיף ה-HIV דומים לחיים עם כל מחלה כרונית אחרת – לוקחים כדור או שניים, נמצאים במעקב רפואי וחיים חיים בריאים כמעט כמו אנשים השליליים לנגיף. אולם, ללא טיפול הידבקות ב-HIV מובילה בסופו של דבר לקריסת מערכת החיסון, להתפרצות איידס ולמוות: מאז תחילת מגפת האיידס במערב, בתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת, מתו ממנה כ-35 מיליון בני אדם ורק ב-2015 מתו 1.1 מיליון איש. ב-2015 בישראל מתו 33 איש מסיבוכים הקשורים לאיידס ודווחו 412 נשאי HIV חדשים.
כאמור, בזכות הטיפול רובם המוחלט של האנשים החיים עם HIV בישראל חיים חיים בריאים. הבעיות העקריות שהם כן סובלים מהן הן בעיקר חברתיות ונובעות מסטיגמות שמקורן בבורות. למשל, אנשים בעבודה שפוחדים לחלוק כוס עם אדם החיובי לנגיף, או רופאי שיניים שמסרבים לטפל בנשאים אף כי לא נשקפת לרופאים כל סכנה.
לרגל יום האיידס העולמי שחל היום, וכדי להילחם בבורות, הוספנו לאתר שלנו מידע על HIV ואיידס, בשיתוף הוועד למלחמה באיידס.

midaatHIV - שבוע המודעות לאיידס

IAIDSTF2

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת