הצטרפות לניוזלטר

קבלו עדכונים שוטפים לאימייל שלכם.

  שם

  אימייל

  הרצאות ופעילויות

  רוצים להזמין אותנו להרצאה, השתלמות או חוג בית?

  כתבו אלינו

  מחלת קורונה - מרכז מידע
  מידע על קורונה - בקישור הזה

  רופאים נגד ד"ר אניספלד: מפיץ מידע המסכן את הציבור

  עמותת מדעת הגישה תלונה ללשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית נגד ההומיאופת אמיר אניספלד,
  רופא ילדים, שאמר, על פי mako, כי חיסונים הם מיותרים לחלוטין ואפילו מזיקים.

  בכתבה שפורסמה ב-6 בנובמבר באתר מאקו הביע אניספלד את דעתו על חיסונים כרופא, ועוד רופא מומחה ברפואת ילדים, אף כי אין כל קשר בין טענותיו לבין עולם הרפואה. דבריו השגויים של אניספלד הניעו את ד"ר קרן לנדסמן ואת ד"ר גיל צ'פניק להגיב בשם עמותת מדעת – למען בריאות מושכלת.

  בכתבה מעלה אניספלד טענות שנפוצות מאוד בקרב מתנגדי חיסונים, אשר הפצתן כבר גרמה לחזרתן של מחלות ילדות ולסיכון חייהם של ילדים בישראל וברחבי העולם. למשל, כי חיסונים עלולים להפוך ילדים לאוטיסטים, טענה שכל רופא ילדים יודע כי היא שקרית. טענה זו נבדקה והופרכה במחקרים רבים שנערכו על מיליוני ילדים בעולם.

  טענה נוספת שאניספלד העלה בכתבה היא "…שהייתה כוונה שנחווה ונעבור את כל מחלות הילדים הללו: שעלת, חזרת, חצבת ואבעבועות רוח, עד גיל שנתיים שלוש… אף אחד לא חשב שזה כזה נורא." אך נראה שאניספלד שכח עד כמה קשות מחלות הילדות האלו – בין ילד אחד לשלושה ילדים מכל 1,000 החולים בחצבת ימותו מהמחלה. בשעלת המספר גבוה עוד יותר, מתוך 1,000 תינוקות מתחת לגיל שנה שיחלו בשעלת, 16 ימותו.

  בזכות החיסונים רוב ההורים בימינו לא פגשו את מחלות הילדות האלו, ולא ראו ילדים שסובלים ואף מתים מהן. מאחר שההורים כבר לא מכירים את המחלות, הם עלולים להשתכנע בקלות רבה מטענות נגד חיסונים או טענות כאילו המחלות לא מסוכנות, ביחוד כשמשמיע הטענות הוא רופא. כתוצאה מכך הם עלולים להפסיק לחסן וכך לגרום לחזרתן של מחלות שיסכנו את ילדיהם וילדים אחרים.

  "חששנו הוא כי דבריו של ד"ר אניספלד עלולים להוות סכנה של ממש", נכתב בתלונה שהוגשה נגדו, "מה אמורים הורים לחשוב כאשר בר סמכא, האמון כביכול על בריאות ילדיהם, פונה אליהם ומשמיע את טענותיהם של הקיצוניים שבמתנגדי החיסונים – טענות שנבדקו מדעית והופרכו אחת לאחת? מדוע שלא יראו ההורים בדבריו של ד"ר אניספלד המלצה למנוע מילדיהם את אחד הטיפולים החיוניים והבטוחים ביותר שמציעה הרפואה המודרנית? יתר על כן, מדוע שלא יסיקו שראוי ורצוי להדביק את ילדיהם בכוונה תחילה במחלות מסוכנות ואף קטלניות?"

  כרופא ילדים חטא ד"ר אניספלד בהתבטאויותיו למטופלים שלו. על פי התלונה נראה לכאורה כי הוא מפיץ "מידע הפוגע בידע הציבור, מנחיל אמונות כוזבות, ועומד בניגוד מוחלט לערכי הרפואה, תוך שימוש לא אתי בתואר רופא".

  לחצו כאן לקריאת מכתב התלונה שנשלח.

  האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

  פיתוח: דניאלה קרני-הראל

  עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


  תרומה לעמותת מדעת

  אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

  מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

  הפרטיות שלכם חשובה לנו
  האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

  Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת