הצטרפות לניוזלטר

קבלו עדכונים שוטפים לאימייל שלכם.

  שם

  אימייל

  הרצאות ופעילויות

  רוצים להזמין אותנו להרצאה, השתלמות או חוג בית?

  כתבו אלינו

  מחלת קורונה - מרכז מידע
  מידע על קורונה - בקישור הזה

  בתי ספר באיטליה: אין כניסה ללא מחוסנים

  בעקבות אלפי מקרי חצבת באיטליה ומאות מאושפזים, בצעד נואש, האיטלקים כעת מבקשים למנוע כניסה לבתי ספר מילדים של סרבני חיסון.

  כמו מספר מדינות נוספות ברחבי אירופה, גם איטליה כעת סובלת מהתפרצות חסרת תקדים של חצבת. רוב הנדבקים הם בני נוער שלא חוסנו בילדותם, או חוסנו חלקית בלבד. יש מעל 2200 חולים מאז תחילת השנה. כמעט 90% מהחולים לא מחוסנים כלל, וכ-7% נוספים קיבלו רק מנת חיסון אחת במקום שתיים. כמעט 40% מהחולים נזקקו לאשפוז.

  עשרות מקרים התפרצו בתינוקות מתחת לגיל שנה. בגיל צעיר כל כך המחלה עלולה להיות קשה במיוחד ובעלת סיבוכים רבים. תינוקות אלו הם הקורבנות הישירים של צניחת שיעור המחוסנים באוכלוסייה סביבם, שכן הם מתחת לגיל בו ניתן לקבל את החיסון, ותלויים לחלוטין בסביבה מחוסנת שתגן עליהם מפני המחלה.

  בעקבות כך ביום שישי שרת הבריאות באיטליה, ביאטריס לורנסין, הכריזה כי החל מהשבוע הבא יאושר חוק על פיו לא יאפשרו לילדים לא מחוסנים להיכנס למסגרת ציבורית. עוד הוסיפה לורנסין כי הצניחה בשיעור המחוסנים במדינה הינה מצב חירום שנוצר בעקבות "פייק ניוז", המעוררים פחדים לא מבוססים בהורים ומניאים אותם מלהגן על ילדיהם.

  ילד חולה חצבת. האם באיטליה יהיה ניתן לעצור את המגפה עם האיסור בבתי הספר?

  חצבת הנה המחלה הויראלית המדבקת ביותר הידועה לאנושות. שליש מהחולים בחצבת מפתחים לפחות סיבוך אחד של המחלה, מדלקת ריאות ועד דלקת של המוח. אחד מאלף חולים מת מהמחלה. אין טיפול נגד חצבת. הדרך היחידה למנוע את המחלה היא חיסון. החיסון נגד חצבת מגיע בתרכיב משולש או מרובע (עם אדמת, חזרת ואבעבועות רוח), וניתן בשיגרה בישראל בשתי מנות, בגיל שנה ובגיל שש. מנה אחת של חיסון מקנה כ-95% הגנה מפני המחלה ולאחר המנה השנייה, סיכויי ההגנה עולים לכ-99%.

   

  מקורות

  1. נתונים על ההתפרצות באתר משרד הבריאות האיטלקי (איטלקית)
  2. תדריך לצוותים רפואיים באיטליה באתר משרד הבריאות האיטלקי (איטלקית)
  3. הצהרת שרת הבריאות האיטלקית באתר חדשות local.it (אנגלית)
  4. על מחלת החצבת
  5. על החיסון נגד חצבת

  האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

  פיתוח: דניאלה קרני-הראל

  עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


  תרומה לעמותת מדעת

  אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

  מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

  הפרטיות שלכם חשובה לנו
  האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

  Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת