הצטרפות לניוזלטר

קבלו עדכונים שוטפים לאימייל שלכם.

  שם

  אימייל

  הרצאות ופעילויות

  רוצים להזמין אותנו להרצאה, השתלמות או חוג בית?

  כתבו אלינו

  מחלת קורונה - מרכז מידע
  מידע על קורונה - בקישור הזה

  מדעת – האתר הישראלי הראשון הנכלל ברשת בטיחות החיסונים של WHO

  אתר האינטרנט של עמותת מדעת הוא האתר הישראלי הראשון העומד בקריטריונים של ארגון הבריאות העולמי, ונכלל ברשת בטיחות החיסונים (VSN). האתר, המכיל מידע מקיף ומפורט בנושאי חיסונים ובריאות הציבור, עומד בסטנדרטים גבוהים ביותר של אמינות, דיוק והנגשת מידע. 

  16.10.2019

  רשת בטיחות החיסונים היא רשת עולמית של אתרים ומקורות מידע, המספקת מידע אמין על בטיחות החיסונים. הרשת הוקמה על ידי ארגון הבריאות העולמי בשנת 2003 כחלק ממאמצי הארגון להתמודדות עם הססנות והתנגדות לחיסונים – תופעה המעוררת דאגה רבה בקרב ממשלות וארגונים רבים. הרשת כוללת כיום אתרים ב-25 שפות מ-35 מדינות ברחבי העולם. 

  Vaccine Safety Network memberהפרויקט מונחה על ידי הוועדה המייעצת העולמית לבטיחות חיסונים (GACVS) שמטרתה להגיב במהירות, ביעילות ובקפדנות מדעית לנושאי בטיחות בחיסון בעלי חשיבות גלובלית פוטנציאלית. הוועדה הגדירה את הסטנדרטים הנדרשים מאתרים ומקורות מידע הנכללים ברשת. בין היתר נבדקים קריטריונים של אמינות, תוכן, נגישות ועיצוב. 

  אדוה לוטן, מנכ"לית עמותת מדעת מסרה: "אחת ממטרות העמותה היא הנגשת מידע המסייע לקבלת החלטות מושכלות וזיהוי הטעייה. אנחנו גאים להיות אחד מרשת האתרים המוכרים על ידי ארגון הבריאות העולמי, כמקור אמין, מדוייק ונגיש למידע בנושאי חיסונים ובריאות הציבור."

  האתר של מדעת הוא הפורטל המקיף ביותר בנושא חיסונים בעברית. האתר מכיל מידע מפורט אודות כל החיסונים הכלולים בשגרת החיסון בישראל לתינוקות, ילדים ונוער, מבוגרים ומטיילים. עבור כל חיסון האתר מתאר את המחלות מהן הוא מגן, תופעות לוואי צפויות, התרכובות השונות ועוד. האתר פונה לקהלי יעד מגוונים, החל מההורים והקהל הרחב ועד אנשי מקצוע בתחום הבריאות והחינוך.

  אדוה לוטן: "אנחנו גאים להיות אחד מרשת האתרים המוכרים על ידי ארגון הבריאות העולמי, כמקור אמין, מדוייק ונגיש למידע בנושאי חיסונים ובריאות הציבור."
  בנוסף לפורטל החיסונים, האתר מכיל מאגר מפורט של מאמרים שנועדו להתייחס לשמועות ומיתוסים, להתעדכן בחדשות וחידושים בתחום, לספק תשובות לשאלות הנפוצות ולהתייחס לדיון הציבורי סביב חיסונים. אזור העדות האישי שופך אור על המשמעות האמיתית של מחלות שנמנעות על ידי חיסון. 

  המידע באתר נכתב ומתעדכן בשוטף, על ידי מתנדבים אנשי מקצוע, ועובר תהליכי עריכה ובקרה מחמירים, בפיקוחו של המנהל המקצועי של העמותה, ד"ר אורי לרנר. 

  האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

  פיתוח: דניאלה קרני-הראל

  עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


  תרומה לעמותת מדעת

  אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

  מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

  הפרטיות שלכם חשובה לנו
  האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

  Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת