הצטרפות לניוזלטר

קבלו עדכונים שוטפים לאימייל שלכם.

  שם

  אימייל

  הרצאות ופעילויות

  רוצים להזמין אותנו להרצאה, השתלמות או חוג בית?

  כתבו אלינו

  מחלת קורונה - מרכז מידע
  מידע על קורונה - בקישור הזה

  הנתונים מראים: לומדים יותר, מתחסנים יותר!

  דו"ח עדכני של ארגון הבריאות מראה באופן ברור, הישראלים לומדים יותר על הנושא, ומתחסנים יותר.
  ישראל היא מהמדינות עם שיעורי ההתחסנות הגבוהים בעולם.

  בימים האחרונים פורסם דו"ח עדכני של ארגון הבריאות העולמי לגבי הערכת שיעור המתחסנים בישראל. לפיו, ניכר כי גם בשנת 2017, בדומה לשנה שקדמה לה, שיעור הילדים המחוסנים בישראל הוא מהגבוהים בעולם. מתוך הנתונים: כ- 98% מהפעוטות בישראל התחסנו במנה הראשונה נגד חצבת, וכ- 96% קיבלו את מנת החיסון השנייה.

  על אף הרושם כי תופעת ההתנגדות לחיסונים נמצאת בעלייה בשנים האחרונות, שיעור המחוסנים נותר יציב בעשורים האחרונים, ובחלק מהחיסונים אף דווחה עלייה בשיעור המתחסנים, כך למשל עם החיסון המחומש (המכוון נגד המחלות: שעלת, טטנוס, דיפתריה, פוליו ו HIB) שהגיע לכיסוי של 98% עבור מנת החיסון השלישית (עלייה של 4% משנים קודמות).

  ילדה מתחסנת כנגד רוטה, ישראל
  ילדה מתחסנת כנגד רוטה, ישראל

  נתונים אלו מוכיחים לנו שוב עד כמה השיח ברשתות החברתיות אינו מייצג את המצב הכללי באוכלוסייה. הנתונים משמחים במיוחד לאור השיח שהתעורר במדינה בנושא בשבועות האחרונים, ומעידים על כך כי הרוב במדינת ישראל ממשיך לנהוג באחריות כלפי בריאותו ובריאות ילדיו, על אף שרבים נחשפו להפחדות לא מבוססות בנושא

  שגרת החיסונים הנהוגה בישראל מגנה על הילדים שלנו מפני מחלות קשות אשר עלולות לגרום לסיבוכים, אשפוזים ותמותה. החיסונים הם הדרך הטובה והבטוחה ביותר היום להתגונן בפני הסכנות האלו, על ידי אימון מערכת החיסון לזהות את גורם המחלה מראש.

  עמותת מדעת גאה לקחת חלק בעזרה לחברה הישראלית  לקבל החלטות מושכלות בריאותית. בימים אלו, כאשר רואים את ההשלכות הקטלניות של ירידה בשיעור המתחסנים, כפי שקורה במדינות אירופה, חשוב להמשיך לנהוג באחריות, ולא להפקיר את השיח להטעיות והפחדות שעלולות לגרום לנזקים בריאותיים.
  אנו בעמותה נמשיך להנגיש את המידע המקצועי והמהימן בנושא ולעזור לציבור לקבלו, ברשתות החברתיות, בגופי התקשורת, באמצעות הרצאות, באמצעות חקיקה, ובכל דרך שתעזור לציבור.

  דו"ח ארגון הבריאות העולמי
  פורטל החיסונים של העמותה
  ערוץ הטוויטר של העמותה
  דף הפייסבוק של העמותה
  קהילת "מדברים על חיסונים"

   

  האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

  פיתוח: דניאלה קרני-הראל

  עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


  תרומה לעמותת מדעת

  אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

  מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

  הפרטיות שלכם חשובה לנו
  האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

  Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת