רשת בטיחות החיסונים
Vaccine Safety Network member אתר מדעת הוא חלק מפרויקט רשת בטיחות החיסונים של ארגון הבריאות העולמי, והוא עומד בקריטריונים גבוהים ביותר של אמינות, דיוק והנגשת מידע.
מחלת קורונה - מרכז מידע
מידע על קורונה - בקישור הזה

חיסון אדמת

החיסון מגן מפני: אדמת

אדמת היא מחלה מסוכנת לעוברים, שנגרמת על ידי הווירוס רובלה (Rubella Virus).

אצל ילדים ומבוגרים היא לרוב מחלה קלה, שנמשכת כמה ימים ומתאפיינת בפריחה אדומה, לצד תסמינים המזכירים שפעת: חום, נפיחות של בלוטות הלימפה, כאבי פרקים, כאבי ראש ונזלת.

לעומת זאת, כאשר הווירוס תוקף אישה הרה שאין לה רמה מספיק גבוהה של נוגדנים נגד הווירוס, יש למחלה השלכות קשות. הווירוס עובר את השיליה ותוקף גם את העובר. ב-80-90% מהמקרים נגרמות הפלה או פגיעה התפתחותית חמורה בעובר. זו יכולה להתבטא בחרשות, קטרקט, מומים בלב ופיגור שכלי, וכן יכולים להופיע סיבוכים במהלך חיי התינוק, כגון סכרת, מחלות בבלוטת התירואיד, מחסור בהורמון הגדילה, ודלקת כללית של המוח.

ההדבקה בווירוס נגרמת ע"י מגע עם רסס שמפיק חולה בזמן שיעול או התעטשות. הווירוס שוכן בלוע החולה החל מ-7 ימים לפני הופעת הפריחה ועד 7 ימים אחרי שהיא נעלמת, ולכן לא תמיד ניתן לזהות אדם מדבק. בנוסף, בשלב מוקדם של ההריון נשים לא תמיד מודעות למצבן, ולצורך לנקוט אמצעי זהירות בהתאם.

קראו עוד
תופעות לוואי
  • רגישות מקומית.
  • עליית חום עד 38 מעלות עשויה להופיע בחלק מהמתחסנים.

להרכבים שונים עשויות להיות תופעות לוואי נוספות.

שמועות

אין שמועות ספציפיות לחיסון הזה

הרכבים
דף מקצועי

למידע מקצועי נוסף

קראו עוד
מקורות
  1. Atreya, C. D., Mohan, K. V. K., & Kulkarni, S. (2004). Rubella virus and birth defects: molecular insights into the viral teratogenesis at the cellular level.Birth Defects Research Part A: Clinical and Molecular Teratology, 70(7), 431-437. ׁ(קישור ל-Pubmed)
  2. Edlich, R., Winters, K. L., & Long III, W. B. (2005). Rubella and congenital rubella German measles). Journal of long-term effects of medical implants,15(3). (קישור ל-Pubmed)
  3. Immunization Safety Review Committee. Immunization Safety Review. Vaccines and Autism Board of Health Promotion and Disease Prevention, Institute of Medicine National Academy Press, Washington, DC, 2004).
  4.  Vaccine information statement: MMRV – מתוך אתר ה-CDC (קובץ PDF)

האתר מנוהל ומתוחזק ע"י עמותת מדעת

פיתוח: דניאלה קרני-הראל

עיצוב ומיתוג: כרמי אהוביה


תרומה לעמותת מדעת

אנו עושים כל מאמץ כדי להנגיש מידע מבוסס-ראיות ומהימן בנושאי בריאות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים על מנת שהמידע המובא באתר יהיה העדכני והמדוייק ביותר, מגובה במקורות מדעיים ותואם את הידע המקצועי בתחומים הרלוונטיים. יחד עם זאת, אין במידע שבאתר כדי להוות המלצה רפואית. אנו מעודדים את מי שחפץ בהמלצות ועצות פרטניות בנושאים רפואיים לפנות באופן אישי לרופא/ה מורשה/ית או לבעל/ת רשיון באחד ממקצועות הבריאות הרלוונטיים.

מוזמנים לקרוא עוד על תהליך יצירת התוכן שלנו

הפרטיות שלכם חשובה לנו
האתר של מדעת עושה שימוש בעוגיות על מנת ליצור חוויה נעימה לכל המבקרים, אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד ב דף תנאי המשתמש שלנו

Midaat © 2024 | מדעת - למען בריאות מושכלת